Application example
Clic para ampliar
1 de 4
Yealink
MeetingBoard 65 Pro Yealink
Tamaño de la pantalla: 165,1 cm (65") - Resolución física: 3 840 x 2 160 4K UHD - Entrada señal: 1x HDMI (digital), 1x USB - Contraste: 1 200 : 1... más
Contactar:
¿Prefiere que nos pongamos en contacto con usted?:
Haga su pedido ahora y recibirá la mercancía en cuanto esté disponible.
No disponible en estos momentos.
The Yealink MeetingBoard Pro is a modern all-in-one conferencing system available in 65, 75 and 86 inches, ideal for small to large meeting rooms. It combines video conferencing, HD wireless content sharing and an interactive whiteboard in a single device, delivering video calls in impressive 4K quality.
With its thoughtful all-in-one design and flexible mounting options, the system can be installed quickly and easily - ideal for smooth and efficient meetings.
Equipped with advanced audio and video technology supported by intelligent AI features, the MeetingBoard Pro delivers outstanding sound quality and razor-sharp images. Features such as intelligent full duplex, IntelliFocus and Video Fence enable a new level of collaboration with maximum clarity and productivity.
The system is also fully compatible with Microsoft Teams and Zoom and certified for both platforms, ensuring seamless integration into existing environments.
MeetingBoard 65 Pro:
1 x MeetingBoard Pro
Cable set:
1 x 3 m AC power cable
1 x 3 m Cat5e network cable
4 x stylus pens
3 x cable ties
1 x quick start guide
! MB-WallMount is available separately.
MeetingBoard 65 Pro Yealink
| Producto | |
|---|---|
| Tipo de producto | Collaboration Board |
| Garantía del fabricante | 2 años servicio en taller (para más información visite el sitio web del fabricante) |
| Pantalla | |
| Tamaño de la pantalla | 165,1 cm (65") |
| Resolución física | 3 840 x 2 160 4K UHD |
| Contraste | 1 200 : 1 |
| Luminosidad | 4 000 cd/m² |
| Tecnología de panel | VA |
| Tecnología táctil | Infrarrojo |
| Ángulo visión horiz./vertic. | 178°/178° |
| Conectividad | |
| Entrada señal | 1x HDMI (digital), 1x USB |
| Conexiones adicionales | 2x RJ45, 3x USB tipo A, Salida DisplayPort, Salida HDMI |
| Funciones inalámbricas | Controlado por aplicaciones (vía WLAN), Bluetooth, WLAN |
| Diseño | |
| Color | Negro |
| Equipamiento | |
| Altavoces | Sí |
| Cámara de conferencias integrada | Sí |
| Campo de visión | 120° |
| Micrófono integrado | Sí |
| Alcance del micrófono | 12 m |
| General | |
| Software compatible | Microsoft Teams, Zoom |
| Sistema operativo | |
| Sistema operativo | Android |
| Seguridad | |
| Funciones de seguridad | Tapa para cámara web integrada, Interfaz protegida por contraseña |
| Características especiales | |
| Características especiales | Funciones de IA, Supresión del ruido y eco, Lápiz incluido, Cámara integrada, Comandos de voz, Seguimiento de interlocutor, Función pizarra blanca |
| Características físicas | |
| Medidas (An x Alt x F) | 1.484 x 955 x 105 mm |
| Peso | 40,0 kg |
| Versión | |
| Versión | Europa |