| Product |
|---|
| Product type | Tablet (industrial) |
| Manufacturer’s warranty | 3-year on-site pick-up service (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 30.5 cm (12.0") |
| Physical resolution | 2160 x 1080 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Brightness | 1200 cd/m² |
| Touchscreen | Multi-touch, Yes |
| Touch technology | Capacitive |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-1345U, 1.6 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR4 |
| RAM (max.) | 32 GB |
| RAM modules (built in / max.) | 1 / 2 |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 512 GB |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN, WWAN |
| Mobile network standard | 4G / LTE Advanced |
| Connectors | 1 x DC in, 1 x HDMI, 1 x RJ45, 1 x Thunderbolt 4, 1 x USB 3.2 Type-A |
| Camera |
|---|
| Rear camera | Yes |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 2 MP |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Physical properties |
|---|
| Operating temperature | -29 °C to 60 °C |
| Weight class | 1.0 - 1.5 kg |
| Special features |
|---|
| Special features | Hot-swap battery, Audible and vibrate notification options |
| Security |
|---|
| Security | Windows Hello, TPM 2.0, Keylock |
| Protection rating | IP65, MIL-STD 810H |
| Includes |
|---|
| Includes | Power supply |
| Version |
|---|
| Version | Europe |