| Product |
|---|
| Product type | Industrial PC |
| Manufacturer’s warranty | 5-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Touchscreen | No |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-12400, 2.5 GHz |
| Motherboard chipset | Intel B660 Express |
| Memory |
|---|
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR5 |
| RAM (max.) | 128 GB |
| Graphics |
|---|
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 240 GB |
| Connectivity |
|---|
| Network card | Ethernet 10/100/1000 Mb/s |
| Connectors | 1 x audio in, 1 x audio out, 1 x RJ45, 1 x serial, 2 x USB 2.0 Type-A, 4 x DisplayPort, 6 x USB 3.2 Type-A |
| Operating system |
|---|
| Operating system | - |
| Drives |
|---|
| Drives | DVD |
| Features |
|---|
| AC adapter | 400 W, External |
| Physical properties |
|---|
| Chassis type | Rack |
| Dimensions (W x H x D) | 430 x 177 x 445 mm |
| Version |
|---|
| Version | Europe |