Dell Vostro 3515 Ryzen 3 3250U 8/256GB
| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Manufacturer’s warranty | 3-year limited on-site service (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 39.6 cm (15.6") |
| Display surface | Anti-reflective |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | AMD Ryzen 3 |
| Processor model | AMD Ryzen 3 3250U, 2.60 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit, Windows 11 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Features |
|---|
| Built-in webcam | 1 MP HD |
| Performance |
|---|
| Battery cells | 3 cells |
| Version |
|---|
| Version | Europe |