Sin accesorios
Clic para ampliar
1 de 10
Apple
Apple Studio Display XDR Standard TH
Tamaño de la pantalla: 68,6 cm (27") - Entrada señal: 2 x Thunderbolt 5, 2x USB tipo C - Resolución física: 5 120 x 2 880 - Relación de aspecto: 16:9 - Tecnología de panel: IPS... más
2909,99 €2909,99 €
Precio bruto: 3521,09 € incl. 611,10 € IVA excl. costes de transacción/gastos de envío
Entrega estimada el 7. abril. En el caso de cantidades más grandes, es posible que se alarguen los plazos de entrega.
Pocas unidades disponibles
Studio Display XDR- Standard Glass - Tilt and Height-adjustable Stand.
A 27-inch 5K Retina XDR display takes brightness, colour and responsiveness to the next level. Combined with an advanced camera, three-mic array, six-speaker sound and powerful Thunderbolt 5 capabilities, it's the ultimate display for pros.
NOTHING SHORT OF BRILLIANT - Mini-LED backlighting with 2,304 dimming zones reduces halo and blooming. Up to 1,000 nits SDR brightness means you can work more easily in bright light. And 2,000 nits peak HDR brightness brings greater contrast to highlights and shadows.
EVEN WIDER COLOUR GAMUT - With access to both P3 and Adobe RGB colour spaces, Studio Display XDR delivers precision from screen to print. And there are a wide range of reference modes for filmmakers, photographers and graphic designers.
ULTRA-SMOOTH MOTION - 120 Hz refresh rate makes motion smoother. Adaptive Sync allows for varying frame rates with precision control, ensuring motion remains as responsive as possible.
PACKED WITH POWER AND PORTS - Two Thunderbolt 5 ports for high-speed accessories, fast-charging Mac laptops, or daisy-chaining a second Studio Display XDR for 29 million pixels of total screen space. And two USB-C ports are perfect for USB peripherals or charging your iPhone.
PUT YOUR BEST FRAME FORWARD - The 12 MP Center Stage camera helps you look sharp in any light during video calls. Desk View lets you share a top-down view of your workspace. And a studio-quality three-mic array ensures you come through clearly.
SIX SPEAKERS, SOUNDSATIONAL - Four force-cancelling woofers produce bold bass, and two high-performance tweeters deliver accurate mids and crisp highs. And Spatial Audio creates a sophisticated, cinematic soundstage in supported music, video and games.
TWO WAYS TO MAKE GLARE GONE - An anti-reflective coating comes standard to reduce glare. For challenging lighting conditions, a nano-texture glass option scatters light to further minimise reflectivity.
Apple Studio Display XDR Standard TH
| Producto | |
|---|---|
| Tipo de producto | Monitor de sobremesa |
| Garantía del fabricante | 1 año servicio en taller (para más información visite el sitio web del fabricante) |
| Pantalla | |
| Tamaño de la pantalla | 68,6 cm (27") |
| Resolución física | 5 120 x 2 880 |
| Relación de aspecto | 16:9 |
| Contraste | 1 000 000 : 1 |
| Luminosidad | 2 000 cd/m² |
| Frecuencia de actualización (máx.) | 60 Hz |
| Tecnología de panel | IPS |
| Superficie de la pantalla | Brillante |
| Retroiluminación | LED blanco |
| Conectividad | |
| Entrada señal | 2 x Thunderbolt 5, 2x USB tipo C |
| Rendimiento máx. carga USB tipo C | 96 W |
| Conexiones adicionales | Hub USB |
| Diseño | |
| Color | Plata |
| Equipamiento | |
| Cámara web integrada | 12 megapíxeles |
| Altavoces | Sí |
| Funciones | Sensor de luz ambiental |
| General | |
| Altura ajustable | 105 mm |
| Montaje VESA | Opcional |
| Sostenibilidad | |
| Certificaciones de sostenibilidad | ENERGY STAR |
| Clase de eficiencia energética | G |
| Espectro clase de eficiencia energética | A hasta G |
| Consumo energético | 33 kWh/1 000 h |
| Consumo energético (en espera) | 0,5 W |
| Características físicas | |
| Peso con soporte | 8,50 kg |
| Incluye | |
| Incluye | Cable de alimentación, Toallita limpiadora, Cable Thunderbolt (tipo C) |
| Versión | |
| Versión | Europa |
| Sostenibilidad | |
|---|---|
| Certificaciones de sostenibilidad | ENERGY STAR |
| Clase de eficiencia energética | G |
| Espectro clase de eficiencia energética | A hasta G |
| Consumo energético | 33 kWh/1 000 h |
| Consumo energético (en espera) | 0,5 W |