La imagen puede diferir del producto
La imagen puede diferir del producto
La imagen puede diferir del producto
La imagen puede diferir del producto
Clic para ampliar
1 de 6
ARTICONA
Docking ARTICONA 5K/2x 4K 100 W USB-C
Rendimiento (hasta): 100 W - Resolución (hasta): 5 120 x 2 880 píxeles a 60 Hz - Conexiones: 1x RJ45, 2x DisplayPort, 2x HDMI, 2x jack hembra 3,5 mm, 3x USB 3.1 tipo C, 4x USB 3.0 tipo A... más
140,99 €140,99 €
Precio bruto: 170,60 € incl. 29,61 € IVA excl. costes de transacción/gastos de envío
Entrega estimada el 10. abril.
+100 unidades disponibles.
Our ARTICONA brand delivers high-quality and reliable IT products at a price that won't blow the budget.
Use ARTICONA products to boost workplace efficiency and simplify your workday.
With an ARTICONA docking station, up to two monitors can be connected via HDMI or DisplayPort. Add USB, Ethernet and audio connectivity to your notebook with this dock. The dock charges the notebook with up to 100 W.
1 x USB-C 3.1 - Connects to host notebook with Power Delivery up to 100 W
4 x USB-A 3.0 female (1 x fast charging)
2 x USB-C 3.0 female
1 x RJ45 port (10/100/1000 Mb/s network)
2 x HDMI (A) female, monitor connection
2 x DisplayPort female, monitor connection
2 x 3.5 mm audio jack (microphone, headset or headphones)
1 x Kensington slot
Supports up to two monitors (2 x DisplayPort, 2 x HDMI or 1 x DisplayPort and 1 x HDMI)
Supports resolutions up to 5120 x 2880 at 60 Hz for single monitor setups (DisplayPort)
and up to 4096 x 2160 at 60 Hz (two monitors).
DisplayLink also supports extended desktops on macOS
USB-C and USB-A cables included.
Please note:
DisplayLink driver must be installed for monitor connection (https://www.displaylink.com/downloads)
On / off switch on back of device. The on/off switch is for the docking station only, not the notebook.
Customers in the United Kingdom and Ireland are advised to separately purchase a power cable with a C5 - UK plug.
Please use the included USB cable to connect your notebook.
Docking ARTICONA 5K/2x 4K 100 W USB-C
| Producto | |
|---|---|
| Tipo de producto | Docking |
| Garantía del fabricante | 2 años servicio en taller |
| Conectividad | |
| Conexiones | 1x RJ45, 2x DisplayPort, 2x HDMI, 2x jack hembra 3,5 mm, 3x USB 3.1 tipo C, 4x USB 3.0 tipo A |
| Seguridad | |
| Funciones de seguridad | Ranura estándar Kensington |
| Rendimiento | |
| Rendimiento (hasta) | 100 W |
| Resolución (hasta) | 5 120 x 2 880 píxeles a 60 Hz |
| Monitores compatibles | 2 |
| Requirements | |
| Interfaz compatible | Thunderbolt 3, Thunderbolt 4, USB tipo A, USB tipo C |
| Sistemas operativos compatibles | Apple macOS, Google Chrome OS, Linux, Windows |
| Características físicas | |
| Medidas (An x Alt x F) | 223 x 80 x 26 mm |
| Peso | 0,340 kg |
| General | |
| Dispositivos compatibles | Universal |
| Incluye | |
| Incluye | Fuente de alimentación, Cable USB tipo A - USB tipo C, Cable USB tipo C |
| Versión | |
| Versión | Europa |