| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Manufacturer’s warranty | 2-year on-site pick-up service (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 43.2 cm (17.0") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1200 WUXGA |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Touchscreen | No |
| Design |
|---|
| Colour | Silver |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i7 |
| Processor model | Intel Core i7-10750H, 2.6 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2933 MHz |
| RAM modules (built in / max.) | 2 / 2 |
| RAM (max.) | 64 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | - / dedicated |
| Graphics | 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti |
| Storage |
|---|
| SSD | 1 TB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Memory card reader | SD |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 4 x Thunderbolt 3 |
| Features |
|---|
| Built-in webcam | 1 MP HD |
| Keypad | Background illumination |
| Performance |
|---|
| Battery cells | 6 cells |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 375 x 20 x 248 mm |
| Security |
|---|
| Security | Fingerprint sensor, Windows Hello |
| Includes |
|---|
| Includes | Power cable, Power supply (130 W) |
| Version |
|---|
| Version | Switzerland |