Tap to zoom in
1 of 2
bluechip
bluechip INDUSTRYline T5024 i5 16/500GB
Processor model: Intel Core i5-12400, 2.5 GHz - RAM: 16 GB - SSD: 500 GB - Wireless: Optional... more
The product is no longer available.
The bluechip BUSINESSline T5024 is a powerful and reliable industrial PC, featuring the latest processor technology, up to 64 GB of DDR5 RAM, and high-speed NVMe SSD storage. Dual Ethernet ports ensure stable and secure network connectivity. Its robust construction, energy-efficient components, and replaceable filters provide protection and flexibility, even in dusty environments.
bluechip INDUSTRYline T5024 i5 16/500GB
| Product | |
|---|---|
| Product type | Industrial PC |
| Manufacturer’s warranty | 2-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Processor | |
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-12400, 2.5 GHz |
| Motherboard chipset | Intel Q670E |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR5 |
| RAM (max.) | 64 GB |
| RAM modules (built in / max.) | 2 / 2 |
| Graphics | |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage | |
| SSD | 500 GB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Connectivity | |
| Slots / bays (available) | 1 x 6.4 cm (2.5") bay, 3 x 8.9 cm (3.5") bay |
| Slots / bays (total) | 1 x 6.4 cm (2.5") bay, 1 x M.2, 3 x 8.9 cm (3.5") bay |
| Network card | 2 x 2.5 Gb Ethernet + 1 x 1 Gb Ethernet |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 1 x HDMI, 1 x headphones, 1 x Microphone, 1 x serial, 1 x USB 3.2 Type-C, 2 x PS/2, 2 x RJ45, 2 x USB 3.2 Type-A, 3 x DisplayPort, 3 x USB 3.1 Type-A, 6 x USB 2.0 Type-A |
| Wireless | Optional |
| Operating system | |
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Drives | |
| Drives | - |
| Special features | |
| Special features | 24 x 7 continuous operation, NVMe |
| Features | |
| AC adapter | 400 W, Internal |
| Physical properties | |
| Chassis type | Tower |
| Dimensions (W x H x D) | 175 x 367 x 400 mm |
| Version | |
| Version | Europe |