| Product |
|---|
| Product type | Dock |
| Manufacturer’s warranty | 1-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Connectivity |
|---|
| Connectors | 1 x HDMI, 1 x RJ45, 1 x VGA, 2 x DisplayPort, 2 x USB 3.0 Type-C, 4 x USB 3.0 Type-A |
| Security |
|---|
| Security | Kensington standard slot |
| Performance |
|---|
| Power (max.) | 90 W |
| Resolution (max.) | 3840 x 2160 at 60 Hz |
| Requirements |
|---|
| Supported interface | USB-C |
| Supported operating systems | Windows |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 338 x 30 x 135 mm |
| General |
|---|
| Compatible devices | Fujitsu LIFEBOOK E5412, Fujitsu LIFEBOOK E5413, Fujitsu LIFEBOOK E5512, Fujitsu LIFEBOOK E5513, Fujitsu LIFEBOOK U7312, Fujitsu LIFEBOOK U7313, Fujitsu LIFEBOOK U7411, Fujitsu LIFEBOOK U7412, Fujitsu LIFEBOOK U7413, Fujitsu LIFEBOOK U7512, Fujitsu LIFEBOOK U7613 |
| Includes |
|---|
| Includes | Power supply (90 W) |
| Version |
|---|
| Version | Europe |