| Product |
|---|
| Product type | Industrial PC |
| Manufacturer’s warranty | 5-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i3 |
| Processor model | Intel Core i3-1315U, 1.2 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR5 |
| RAM (max.) | 64 GB |
| RAM modules (built in / max.) | 1 / 2 |
| Graphics |
|---|
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 500 GB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Connectivity |
|---|
| Network card | 2.5 Gb + 1 Gb Ethernet |
| Connectors | 1 x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x serial, 1 x VGA, 2 x mic / headphones combo, 2 x RJ45, 2 x USB 2.0 Type-A, 2 x USB 3.1 Type-A, 4 x USB 3.0 Type-A |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Drives |
|---|
| Drives | - |
| Mounting |
|---|
| VESA mounting points | 75 x 75 mm, 100 x 100 mm |
| Security |
|---|
| Security | Kensington standard slot |
| Features |
|---|
| AC adapter | 90 W, External |
| Physical properties |
|---|
| Chassis type | Mini housing |
| Dimensions (W x H x D) | 165 x 40 x 200 mm |
| Version |
|---|
| Version | Europe |