| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 38.1 cm (15.0") |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Touchscreen | Multi-touch |
| Convertible 2-in-1 | Yes |
| Design |
|---|
| Colour | Grey |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-1145G7, 2.6 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 16 GB |
| Onboard (of total) | 16 GB |
| RAM type | LPDDR4 |
| RAM (max.) | 32 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Memory card reader | SD |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, NFC, WLAN |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 1 x HDMI, 2 x Thunderbolt 4 |
| Features |
|---|
| Built-in webcam | Infrared camera |
| Keypad | Splashproof, Background illumination |
| Performance |
|---|
| Battery cells | 4 cells |
| Battery technology | Li-poly |
| Battery capacity | 49 Wh |
| Special features |
|---|
| Special features | Proximity sensor |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 340 x 114 x 216 mm |
| Security |
|---|
| Security | Fingerprint sensor, Integrated webcam cover, Intel vPro technology, Smart card reader |
| Includes |
|---|
| Includes | Power cable, Power supply (65 W) |
| Version |
|---|
| Version | Europe |