Dell Vostro 3520 i5 8/256GB Notebook
| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 39.6 cm (15.6") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Touchscreen | No |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-1235U, 1.3 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2666 MHz |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| Connectivity |
|---|
| Connectors | 1 x HDMI, 1 x RJ45, 2 x USB 3.2 Type-A |
| Performance |
|---|
| Battery cells | 3 cells |
| Battery technology | Li-poly |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Physical properties |
|---|
| Weight from | 1.63 kg |
| Version |
|---|
| Version | German |