Dell Vostro 7500 i5 8/256GB Notebook
| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 39.6 cm (15.6") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Design |
|---|
| Colour | Grey, Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-10300H, 2.5 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2933 MHz |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | - / dedicated |
| Graphics | 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 1 x HDMI, 1 x Thunderbolt 4, 2 x USB 3.2 Type-A |
| Performance |
|---|
| Battery cells | 3 cells |
| Version |
|---|
| Version | Europe |