Fujitsu FUTRO S5011 4/64GB eLux RP 6
| Product |
|---|
| Product type | Thin client |
| Manufacturer’s warranty | 2-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Processor |
|---|
| Processor family | AMD Ryzen Embedded R1000 series |
| Processor model | AMD Ryzen Embedded R1305G, 1.5 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 4 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2400 MHz |
| RAM modules (built in / max.) | 1 / 1 |
| RAM (max.) | 8 GB |
| Graphics |
|---|
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 64 GB |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Operating system |
|---|
| Operating system | eLux RP 6 |
| Security |
|---|
| Security | Kensington standard slot |
| Special features |
|---|
| Special features | Integrated speaker |
| Sustainability |
|---|
| CO2e impact (acc. to manufacturer) | 136 kgCO2e |
| Features |
|---|
| AC adapter | 65 W, External |
| Version |
|---|
| Version | Europe |