| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 39.6 cm (15.6") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-1135G7, 2.4 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 3200 MHz |
| RAM modules (built in / max.) | 2 / 2 |
| RAM (max.) | 32 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| SSD form factor | 1 x M.2 PCIe |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Connectors | 1 x audio in/out, 1 x DC in, 1 x HDMI, 1 x RJ45, 1 x USB 3.2 Type-C, 2 x USB 3.1 Type-A |
| Features |
|---|
| Built-in webcam | 1 MP HD |
| Drives |
|---|
| Drives | DVD |
| Performance |
|---|
| Battery life (max.) | 6.5 hours |
| Battery cells | 3 cells |
| Battery technology | Li-ion |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 361 x 24 x 244 mm |
| Security |
|---|
| Security | Kensington standard slot, Password protection, TPM 2.0 |
| Version |
|---|
| Version | Europe |