Fujitsu STYLISTIC Q Q7312 i7 32/512GB
| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 33.8 cm (13.3") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Touchscreen | Multi-touch |
| Convertible 2-in-1 | Yes |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i7 |
| Processor model | Intel Core i7-1265U, 1.8 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 32 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Clock speed | 4266 MHz |
| RAM (max.) | 32 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 512 GB |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN, WWAN |
| Mobile network standard | 4G / LTE Advanced |
| Connectors | 1 x HDMI, 1 x RJ45, 1 x USB 3.1 Type-A, 2 x Thunderbolt 4 |
| Performance |
|---|
| Battery life (max.) | 10 hours |
| Battery cells | 3 cells |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 315 x 11 x 201 mm |
| Weight from | 1.26 kg |
| Version |
|---|
| Version | German |