Fujitsu STYLISTIC Q5010 Pent 8/256GB LTE
| Product |
|---|
| Product type | Tablet |
| Manufacturer’s warranty | 2-year bring-in (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 25.4 cm (10.0") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1200 WUXGA |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Touchscreen | Multi-touch |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Pentium Silver |
| Processor model | Intel Pentium Silver N5030, 1.10 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | LPDDR4 |
| RAM (max.) | 8 GB |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel UHD Graphics 605 |
| Storage |
|---|
| Internal memory | 256 GB |
| Memory card slot | microSD |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN, WWAN |
| Wireless cellular modem | Sierra Wireless EM7455 |
| Mobile network standard | 4G / LTE Advanced |
| SIM card type | Micro-SIM |
| Connectors | 1 x USB 3.0 Type-A, 1 x USB 3.0 Type-C |
| Camera |
|---|
| Rear camera | Yes |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 2 MP (wide-angle) |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 263 x 12 x 169 mm |
| Weight class | 501 - 999 g |
| Performance |
|---|
| Battery life (max.) | 10 hours |
| Battery cells | 2 cells |
| Battery technology | Li-ion |
| Battery capacity | 31 Wh |
| Security |
|---|
| Security | Fingerprint sensor, Kensington standard slot |
| Protection rating | IP45 (front) |
| Includes |
|---|
| Includes | Detachable keyboard |
| Version |
|---|
| Version | Europe |