Samsung Galaxy Book2 360 i7 16/512GB
| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Display |
|---|
| Display size | 33.8 cm (13.3") |
| Touchscreen | Multi-touch |
| Convertible 2-in-1 | Yes |
| Design |
|---|
| Colour | Grey |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i7 |
| Processor model | Intel Core i7-1255U, 1.7 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 16 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 11 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 512 GB |
| Memory card reader | microSD |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 1 x HDMI, 1 x Thunderbolt 4, 1 x USB 3.0 Type-C, 1 x USB 3.2 Type-A |
| Performance |
|---|
| Battery capacity | 61.9 Wh |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 304 x 13 x 202 mm |
| Weight from | 1.16 kg |
| Security |
|---|
| Security | Fingerprint sensor, TPM 2.0 |
| Version |
|---|
| Version | Europe |