| Product |
|---|
| Product type | Interactive touchscreen |
| Manufacturer’s warranty | 2-year bring-in, 5-year bring-in upon registration (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 217.4 cm (85.6") |
| Physical resolution | 3840 x 2160 4K UHD |
| Contrast | 1,000,000:1 |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Touch technology | Infrared |
| Viewing angle (horizontal / vertical) | 178° / 178° |
| Backlight | White LED |
| Connectivity |
|---|
| Signal input | 1 x DisplayPort (digital), 1 x VGA (analogue), 2 x USB Type-C, 3 x HDMI (digital) |
| Additional connections | 2 x RJ45, 3 x USB-A, 3 x USB-B, HDMI out, OPS |
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Features |
|---|
| Speaker | Yes, 2 x 20 W (stereo) |
| Features | Motion sensor, Blue light filter, Ambient light sensor, Whiteboard function |
| General |
|---|
| Operating time (max.) | 16 hours/day |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Android (EDLA) |
| Operating system version | 15 |
| Mounting |
|---|
| VESA mounting points | 800 x 600 mm |
| Sustainability |
|---|
| Sustainability certifications | ENERGY STAR 8.0 |
| Physical properties |
|---|
| Weight | 65.5 kg |
| Includes |
|---|
| Includes | 2 x Stylus, Remote control, HDMI cable, Power cable, USB Type-C cable, USB touch cable |
| Version |
|---|
| Version | Europe |