| Product |
|---|
| Product type | Tablet (industrial) |
| Manufacturer’s warranty | 3-year on-site pick-up service (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 25.7 cm (10.1") |
| Display surface | Anti-reflective |
| Physical resolution | 1920 x 1200 WUXGA |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen | Multi-touch |
| Design |
|---|
| Colour | Silver |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-7300U, 2.6 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR3L |
| RAM (max.) | 8 GB |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel HD Graphics 615 |
| Storage |
|---|
| SSD | 256 GB |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Connectors | 1 x HDMI, 1 x 3.5 mm audio female |
| Camera |
|---|
| Rear camera | Yes |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 2 MP (wide-angle) |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro (pre-installed) |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 270 x 19 x 188 mm |
| Weight class | 1.0 - 1.5 kg |
| Special features |
|---|
| Special features | Barcode scanner, Webcam |
| Performance |
|---|
| Battery life (max.) | 11 hours |
| Battery technology | Li-ion |
| Battery capacity | 4200 mAh |
| Security |
|---|
| Protection rating | IP65, MIL-STD 810G |
| Includes |
|---|
| Includes | Battery, Stylus, Power cable, Power supply, Cleaning cloth |
| Version |
|---|
| Version | Europe |