| Product |
|---|
| Product type | Notebook |
| Manufacturer’s warranty | 3-year on-site service (see manufacturer's website for details) |
| Display |
|---|
| Display size | 39.6 cm (15.6") |
| Display surface | Matt |
| Physical resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast | 800:1 |
| Touchscreen | No |
| Design |
|---|
| Colour | Black |
| Processor |
|---|
| Processor family | Intel Core i5 |
| Processor model | Intel Core i5-10210U, 1.60 GHz |
| Memory |
|---|
| RAM | 8 GB |
| Onboard (of total) | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2666 MHz |
| RAM modules (built in / max.) | 0 / 1 |
| RAM (max.) | 40 GB |
| Operating system |
|---|
| Operating system | Windows 10 Pro 64-bit |
| Graphics |
|---|
| Graphics type | Onboard / - |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage |
|---|
| SSD | 512 GB |
| Memory card reader | microSD |
| Connectivity |
|---|
| Wireless | Bluetooth, WLAN, WWAN (internal upgrade option) |
| Connectors | 1 x mic / headphones combo, 1 x HDMI, 1 x RJ45, 2 x USB 3.2 Type-A, 2 x USB 3.2 Type-C |
| Features |
|---|
| Built-in webcam | 1 MP HD, Infrared camera |
| Keypad | Background illumination, Multi-touch touchpad, Numeric keypad |
| Performance |
|---|
| Battery life (max.) | 15 hours |
| Battery technology | Li-poly |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Physical properties |
|---|
| Dimensions (W x H x D) | 366 x 19 x 248 mm |
| Security |
|---|
| Security | TPM 2.0, Smart card reader, Self-encrypting drive (SED) - TCG OPAL, Kensington standard slot, Integrated webcam cover, Fingerprint sensor |
| Includes |
|---|
| Includes | Power supply |
| Version |
|---|
| Version | Europe |