Product may differ from image shown
Product may differ from image shown
Product may differ from image shown
Tap to zoom in
1 of 5
Dell
Dell OptiPlex 3000 TC Celeron 8/64GB
Processor model: Intel Celeron N5105, 2.0 GHz - RAM: 8 GB - Operating system: Dell ThinOS - Graphics: Intel Graphics - Wireless: Bluetooth, WLAN... more
(Review this product)
€447.99€447.99
Gross price: €533.11 incl. €85.12 VAT excl. flat transaction fee/shipping costs
Expected delivery on 8. April.
29 items in stock.
Der Dell OptiPlex 3000 Thin Client bietet Ihnen breiten Einsatz im Front- und Backoffice. Er kombiniert Cloud-Lösungen und PC-Technik und ist deshalb der sicherste Business-Desktop seiner Art.
Er ermöglicht durch Intel Celeron und Pentium Prozessoren schnelle und intelligente Nutzererlebnisse. Durch Management Suite können die Thin Clients ganz einfach zentral verwaltet werden.
OptiPlex ist eine führende Plattform für nachhaltige Innovationen. Die Geräte der Reihe enthalten mit bis zu 60 % recyceltem Kunststoff und Materialien aus geschlossenen Kreisläufen das meiste recycelte Material von allen Dell PCs.
Dell e-Value Code: N017O3000TCTOSWIFIBTPDEMU_NEW_VP
Garantie: 3 Jahre Pro Support
Dell OptiPlex 3000 TC Celeron 8/64GB
| Product | |
|---|---|
| Product type | Thin client |
| Manufacturer’s warranty | 3-year on-site service (see manufacturer's website for details) |
| Processor | |
| Processor family | Intel Celeron |
| Processor model | Intel Celeron N5105, 2.0 GHz |
| Memory | |
| RAM | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Clock speed | 2933 MHz |
| RAM modules (built in / max.) | 1 / 2 |
| RAM (max.) | 16 GB |
| Graphics | |
| Graphics | Intel Graphics |
| Storage | |
| Internal memory | 64 GB |
| Connectivity | |
| Wireless | Bluetooth, WLAN |
| Network card | Ethernet 10/100/1000 Mb/s |
| Connectors | 1 x RJ45, 1 x 3.5 mm audio female, 2 x DisplayPort, 3 x USB 2.0 Type-A, 3 x USB 3.2 Type-A |
| Operating system | |
| Operating system | Dell ThinOS |
| Security | |
| Security | Padlock brackets |
| Special features | |
| Special features | Integrated speaker |
| Sustainability | |
| Sustainability certifications | ENERGY STAR 8.0, EPEAT Gold Climate+ (varies by country) |
| CO2e impact (acc. to manufacturer) | 208 kgCO2e |
| CO2e benchmark (acc. to manufacturer) | PAIA |
| Features | |
| AC adapter | 65 W, External |
| Physical properties | |
| Dimensions (W x H x D) | 36 x 182 x 178 mm |
| Includes | |
| Includes | Dell MS116 Optical Mouse |
| Version | |
| Version | Europe |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability certifications | ENERGY STAR 8.0, EPEAT Gold Climate+ (varies by country) |
| CO2e impact (acc. to manufacturer) | 208 kgCO2e |
| CO2e benchmark (acc. to manufacturer) | PAIA |
Certifications